"Nesuď mě, když mě neznáš!"

27. července 2012 v 10:39 | Kriß E. |  Nevymyšleno

"Nesuď mě, když mě neznáš!"

… aneb věta mezi lidmi velmi oblíbená.

Jenže bychom si měli uvědomit, že ani ten, kdo se s ní ohání, se podle ní neřídí. Všichni soudíme lidi okolo sebe, nebo si na ně přinejmenším vytváříme názory. Copak se to vůbec dá dělat jinak...?

Ve chvíli, kdy se s někým poprvé potkám, hned se sama seme podvědomě zeptám, jestli je mi sympatický nebo ne. A případné sympatie či antipatie musí pramenit z něčeho, co na tom člověku v danou chvíli vidím nebo co z něj vyzařuje.
A samozřejmě jsou v mém případě první dojmy často mylné a já v průběhu času zjistím, že jsem se v tom a tom člověku úplně spletla.

Problém je ovšem v tom, že ostatní vidí to, co jim člověk ukazuje. Jistě, ty mě neznáš, tak mě nesuď, ale když většina z nás neukazuje nebo ani neumí ukázat své "pravé já" tomu, komu tak úplně nevěří, nemůže na něj svalovat vinu za to, že o něm má zkreslené představy.

Jiná věc jsou rýpalové, jimž se člověk ani nemá chuť ukazovat v nějakém lepším světle. Protože v takovém případě by to nemělo smysl; přece jen platí, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde (...a idioti jsou všude), a občas je holt lepší říct - hele, ty si zameť před vlastním prahem, můj život ti může být ukradený.

… popravdě mě na tento článek přivedla nově přijatá členka autorského klubu, která psala do svého medailonku něco v tom smyslu, že se jí kritika nedotýká, protože ji nikdo z nás nezná.
Tak jsem jen chtěla poukázat na to, že pracuju s tím, co mi druhý člověk o sobě předkládá. Možná časem přehodnotím svůj postoj k němu, možná ne.

Nicméně... když už jsem u toho, fotka prsa & našpulená pusa a článek Každý měsíc = debilní krámy! podle mě o charakteru své autorky vypovídají dost, pokud celý blog není jedna vééélká přetvářka. Jo, s AK to jde z kopce...
No, to bylo tak trochu z jiného soudku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 27. července 2012 v 21:27 | Reagovat

Mluvíš mi z duše.

Myslí si, že ji neznáme.. ale blog je skvělý způsob, jak člověka poznat. A já ji znám už dost, víc než bych chtěla.

2 Cornelia Cornelia | Web | 27. července 2012 v 22:23 | Reagovat

Přesně nad tím jsem přemýšlela. Navzájem si dáváme to na čem si ostatní hladí hlavičky a přemýšlí jestli se jim to líbí. Máme jakousi kulisu, kterou ukazujeme - náš první dojem. Je samozřejmé, že lidi se dokáží krásně přetvařovat a schovávat za masky ale minimálně tato slečna ukazuje víc než by měla, způsobem, který neoslňuje. Naopak. A jestli to není zmíněná recese, o čemž pochybuji, tak, jak řekla Adelaine my jí, aniž by si to ona přiznala, známe. Plus je ona natolik povrchním člověkem, že na jejím vnitřku stejně k poznání nic moc není..

3 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 31. července 2012 v 20:05 | Reagovat

Vidím, že istá slečinka sa už pretriasa všade. Nuž čo, je to osôbka s pokrivenými morálnymi úsudkami... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama