Na loučení nebyl čas

30. června 2012 v 21:29 | Kriß E. |  Nevymyšleno
Dnes se s vámi podělím o svůj dojem z další přečtené knihy. Přemýšlím nad tím, že bych si na své minirecenzičky časem založila samostatnou rubriku, ale pokud nemám čas a náladu, tak toho moc nepřečtu, tudíž nevím, zda by se na ni spíš neprášilo... No nic, zpět ke knize.


Na loučení nebyl čas je thriller Linwooda Barclaye z roku 2007. Narazila jsem na něj naprostou náhodou, ostatně jako na spoustu jiných knih. Jenom jsem se tak procházela v knihovně mezi regály a on mi padnul do oka.

Vypravěčem příběhu je Terry Archer, manžel ženy jménem Cynthia, které ve čtrnácti letech záhadně zmizela celá rodina, sestávající z rodičů a staršího bratra Todda. Cynthia se však ani po pětadvaceti letech nevzdává naděje na to, že by se zmizení jejích blízkých mohlo vysvětlit, a věci se dají do pohybu.

Nutno podotknout, že kniha má přesně tu tíživou atmosféru, kterou by správný thriller měl mít. Chvílemi je vám i smutno, pokud si dovedete představit, že ze dne na den přijdete o rodiče a bratra. Nevíte jak, nevíte proč, a ta otázka vás nepřestává pronásledovat.
A zatímco první polovina knihy je obestřena rouškou tajemství a nepatrných náznaků bez spojitostí (jež jsou občas prokládány útržky tajemných dialogů, které mají za úkol ještě více podnítit čtenářovu zvědavost), polovina druhá je akčnější a hraje se v ní o čas - a o život.

Při čtení jsem se také potýkala s otázkou, zda by skutečný člověk dokázal něco podobného vydržet. Vlastně byste se teď mohli zeptat, který člověk konkrétně. Cynthia, které její neustálá nejistota a paranoia značně znepříjemňují běžný život, ačkoliv se jejímu stavu jen těžko lze divit? Terry, který musí oplývat téměř nadlidskou trpělivostí, aby Cynthiiny problémy ustál spolu s ní? Nebo i další postavy, které mají ve skříni nejednoho kostlivce, jak se v průběhu knihy dozvíte?

Asi je zřejmé, že pokud chcete trochu toho napětí, tak knihu doporučuji, protože mě skutečně zaujala. Na vlastní obálce je označována za mezinárodně veleúspěšný thriller, a kdybych to měla sama posoudit, nepřekvapilo by mě, kdyby skutečně byla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama